Problémy s erekciou prežíva každý tretí muž po 35-ke
Koľko sŕdc má naše telo? Možno sa vám bude zdať táto otázka celkom nezmyselná, ale špecialisti na mužské ochorenia majú na túto paradoxnú otázku celkom jednoznačnú odpoveď.
Jedno srdiečko bije v hrudi, druhý veľmi podobný orgán reguluje sexuálnu sféru vášho života. Keď jeho funkcie zlyhávajú, z následného „kolapsu“ sa spamätávate veľmi dlho. Existuje niekoľko dôvodov, prečo tomu tak je a len správna životospráva, prevencia a prípadná liečba vám môže veci pomôcť vyriešiť smerom k lepšiemu.
Päť najvážnejších problémov
V minulosti sa verilo, že liečba problémov s erekciou bola len výsadou sexopatológov a psychiatrov. Títo liečitelia duše, postihnutým mužom predpísali sedatíva a špeciálny spôsob intímnych stretnutí na oddeleniach. Dnes sa tieto veci riešia inak, pretože je veľmi dôležité, aby vám nebránili v bezproblémovej zoznamke v Žiline a vytváraní všetkých dôležitých medziľudských vzťahoch s blízkou osobou.
V priebehu rokov sa názory na liečbu impotencie zmenili. Odborníci sú presvedčení, že časté problémy s erekciou sú multifaktoriálnym problémom. Príčinou môže byť samozrejme veľa komplikácií, no vo väčšine prípadov sú dôsledkom:
- psychologické poruchy, ktoré sa najčastejšie vyskytujú pri strese a depresii;
- diabetes – u mužov, ktorí trpia touto chorobou, sa problémy s erekciou pozorujú trikrát častejšie než u tých, ktorí nemajú cukrovku.
Erektilná dysfunkcia sa môže vyskytnúť aj vďaka mnohým ďalším endokrinologickým ochoreniam: hypotyreóza, nádory hypofýzy; vrátane:
- zníženia testosterónu – pohlavného hormónu, ktorý je jedným z hlavných prispievateľov regulácie bielkovín, tuku, metabolizmu sacharidov u mužov a riadi hlavnú náplň katalyzátora spermatogenézy a libida;
- urologické problémy, ako sú malformácie mužských pohlavných orgánov, ochorenia prostaty a močového mechúra, zlyhanie obličiek, ktoré tiež potláčajú pohlavné funkcie mužov;
- a najčastejšie problémy s predčasnou ejakuláciou alebo neschopnosťou ju dosiahnuť spôsobuje narušenie činnosti ciev v tele. Pacienti so zmeneným krvným obehom v tepnách panvy tvoria najväčšiu skupinu tých, ktorí nie sú schopní plne uspokojivého intímneho života.
Čo robiť, aby ste predišli problémom
- Sledujte svoju váhu. Váš obvod pásu by nemal presiahnuť 90 cm;
- Obmedzte obsah kalórií v potravinách znížením spotreby rafinovaných tukov (maslo, kyslá smotana, majonéza atď.) a uhľohydrátov (cukor, sladkosti, sladké nápoje atď.);
- Zabudnite na fajčenie. Nielenže prispieva k rozvoju aterosklerózy, ale tiež znižuje hladinu prostaglandínov – hormonálnych látok, ktoré prispievajú k vzniku erekcie u mužov;
- Buďte opatrní pri užívaní určitých liekov. Antidepresíva, niektoré antihypertenzíva, antihistaminiká a lieky proti vredom sú lieky, ktoré inhibujú – oslabujú a utlmujú intímny život. Takže nič zložité.