Hľadáte spôsob ako sa legálne a ekologicky zbaviť použitého oleja a iného kuchynského odpadu?
Či už vlastníte gastro prevádzku, alebo máte veľkú domácnosť, s kuchynským odpadom sa stretávame všetci. Ako sa ho však legálne a najmä ekologicky zbaviť tak, aby bol ďalej čo najefektívnejšie spracovaný? Odpoveďou môžu byť firmy, ako napríklad PM Diesel, ktoré vás zbavia nie len kuchynského oleja a iného odpadu, ale aj množstva starostí čo s ním.
Kuchynský odpad nepatrí do koša ani do záchodu
Otázku čo robiť s kuchynským odpadom si zrejme už niekedy v živote kládol asi každý z nás. Netýka sa totižto len gastro prevádzok a obchodov s potravinami, ale aj každej domácnosti. Medzi kuchynský odpad môžeme rátať použitý kuchynský olej, ale aj pokazené potraviny či rôzne škrupiny z vajíčok a šupy z ovocia či zeleniny. Čo teda s nimi robiť?
Použitý olej? Legislatívna aj morálna povinnosť
Reštaurácie a stravovacie zariadenia sú ku ekologickému spracovaniu použitého kuchynského oleja dokonca viazané legislatívnou povinnosťou. Čo však bežné domácnosti? Tie síce nemajú zákonnú povinnosť, no dá sa hovoriť aspoň o ,,morálnej povinnosti“. Splachovanie použitého oleja do odtoku či záchodu totižto životnému prostrediu určite nepomáha. S riešením ako sa ho efektívne, ekologicky a v prípade stravovacích zariadení aj legálne zbaviť prichádza spoločnosť PM Diesel. Použitý kuchynský olej od vás odkúpia a na zber kuchynského oleja vám dokonca zdarma prenajmú vhodné nádoby na kuchynský olej s certifikáciou pre skladovanie. Na výber sú menšie nádoby pre domácnosti (od 20 litrov) až po veľké nádoby (do 1000 litrov) pre vysoko výkonné stravovacie zariadenia.
A čo s iným druhom kuchynského odpadu? Zopár miest už začalo dávať ku bytovkám špeciálne kontajnere na kompostovanie, kde môžu domácnosti vyhadzovať šupy z ovocia, zeleniny a iné prirodzene rozložiteľné odpadky. Čo však robiť v prípade, že vaše mesto ešte tento typ kontajnerov neposkytuje, alebo máte prevádzku, ktorá produkuje veľké množstvo potravinového odpadu? PM Diesel poskytuje taktiež nádoby na zber pečiva, zeleniny, ovocia, mliečnych výrobkov, nápojov, vajec a polotovarov. Okrem toho dokážu zabezpečiť likvidáciu potravín po dátume spotreby v hliníkových, plastových, sklenených či papierových a iných obaloch. Všetky tieto úkony samozrejme prebiehajú podľa legislatívnych parametrov.